__('Фон')

Безпека бізнесу 2020

222

Безпека бізнесу 2020

Безпека бізнесу - це головне питання для людей, які займаються підприємницькою діяльність. Зазвичай вони не приділяють значної уваги забезпеченню безпеки своїй організації.

Не завжди все спокійно та без проблем. В будь-який момент може виникнути загроза діяльності підприємства. Особливо, якщо відбувається зростання та розвиток бізнесу. 

Оскільки загрози бувають як зовнішні, так і внутрішні, постійні та тимчасові, небезпеку можуть нести в собі перевірки контролюючими органами, дії конкурентів, шахраїв, хабарників, атаки рейдерів, обшуки, навіть наслідки внутрішньої діяльності та дії працівників організації (наприклад по причині підкупу, співробітник може здійснювати діяльність на користь конкурента). 

Не виключено, що саме конкуренти можуть ініціювати перевірку контролюючими інстанціями. До цього потрібно бути завжди готовими, по причині того, що їх візити не попереджаються.

На жаль, багато контролерів, що здійснюють перевірки, чинять протиправні дії. Або ж перевищують надані їм права та обов’язки для того, щоб накласти штраф.
Існують наступні види перевірок:

 • документальні;
 • планові;
 • позапланові;
 • аудиторські;
 • податкові;
 • перевірки охорони праці.

Величезні ризики може завдати аудиторська перевірка, оскільки вона охоплює аналіз звітності підприємства, фінансово-господарської діяльності.

 

Якщо до Вас завітала податкова перевірка, обов’язково скористайтесь наступними порадами:

 1. Перевірте посвідчення перевіряючих осіб. Найкращим варіантом перевірки буде здійснення її на прохідній з подальшим повідомленням керівництва.
 2. Перевірте направлення або документ в якому вказана мета та назва саме Вашого підприємства. Він має бути належно оформлений, мати підписи уповноваженої особи. Вам повинні вручити копію направлення.
 3. Заведіть журнал перевірок та вимагайте поставити підпис в ньому. У випадку відмови можете не пускати податкову перевірку.
 4. Забезпечте місце розташування для осіб, що перевіряють та уточніть їх побажання. Спілкуйтесь з ними максимально ввічливо, спокійно, покажіть, що ви налаштовані на сприяння їх роботі, в межах своїх повноважень. Бажано влаштуйте присутність адвоката, працівники податкової не повинні заперечувати. Юридична підтримка під час податкової перевірки Вам не завадить. Організуйте так роботу, щоб Ваші працівники не виконували їх доручення, виясніть наперед, які документи потрібні та надайте їх. При цьому тільки ті документи, які стосуються цілі перевірки.
 5. По закінченню даного процесу може бути складений акт. Якщо Ви не згодні з висновком, подбайте про те, щоб це було зазначено в документі. 

 

Існують випадки, коли в ході вищезазначеного процесу знаходять видумані порушення та складають акт податкової перевірки. Згідно з даним документом нараховуються додаткові нарахування, завдаються значні збитки підприємству. Часто буває, що у власників бізнесу не вистачає достатнього досвіду для самостійного вирішення питання і тому доводиться платити. В такому випадку, радимо звернутися до адвокатів. З їх допомогою підприємець зможе довести неправомірні дії перевіряючих.

Кожному підприємцю необхідно знати як можна захистити свій бізнес.

Потрібно вчасно почати діяти. Найкращим рішенням буде звернення до досвідченого адвоката, який допоможе швидко розібратись у ситуації.

Для того, щоб уникнути більшості проблем, необхідно не підписувати сумнівні угоди, не допускати підробку документів та остерігатись правоохоронних органів, які можуть відкрити кримінальне провадження на компанію, попередньо не перевіривши всю інформацію, і таким чином нанести нищівний удар по репутації бізнесу.

Особливо уважними потрібно бути в спільній діяльності або в укладенні договорів з іноземними компаніями. 

При покупці активів потрібно здійснювати їх ретельну перевірку, вони також можуть нанести не малі збитки компанії.

Завжди повинен бути розроблений план боротьби з тими чи іншими ризиками.

Для того, щоб мінімізувати ризики, необхідно дотримуватись основних правил:

 • ведення законної діяльності;
 • здійснення нормативного регулювання;
 • ведення безпеки та контролю;
 • систематичне ведення аналітичної роботи.

 

Якщо все ж таки було здійснено правопорушення стосовно Вашого бізнесу, якщо Ви бажаєте зберегти Ваше майно та репутацію, тоді обов’язково необхідно звернутись до суду. 

Адвокат для бізнесу, який має практичний досвід юридичного обслуговування суб'єктів господарювання - оптимальне рішення для Вашої компанії.