__('Фон')

Перевірка ТОВ: які інструменти для пошуку інформації існують?

255

Перевірка ТОВ: які інструменти для пошуку інформації існують?


Перевіряти потенційного партнера, контрагента чи проводити аналіз конкурента не лише можна, але і обов’язково потрібно. Таким чином ви можете вберегти себе від співпраці з недобросовісним постачальником чи фірмою, що була зареєстрована вчора і не планує виконувати свої зобов’язання. Саме для безпеки бізнесу потрібно використовувати доступні онлайн-ресурси, які швидко нададуть вам всю необхідну юридичну інформацію.

Основні інструменти для перевірки ТОВ, компанії, фірми:

Єдиний реєстр підприємств, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Знаючи ЄДРПОУ підприємства чи його назву, ви можете дізнатися всю іншу важливу інформацію:

 • Повну назву компанії;
 • Код ЄДРПОУ;
 • Контактну інформація (юридичну адресу, телефон, сайт);
 • ПІБ директора та засновників;
 • дату реєстрації;
 • статус (стан) компанії;
 • основні види діяльності;
 • розмір статутного капіталу.


Єдиним недоліком реєстру є його повільне оновлення. Тож, перевіривши інформацію про контрагента сьогодні, може виявитися, що вона не оновлювалася вже тиждень і є неактуальною.


Електронний кабінет платника податків. Це сервіс від Державної фіскальної служби, за допомогою якого можна дізнатися про взяття на облік платника податків, його податкові борги та інше.


Реєстр судових рішень. Важливо перевірити, в яких судових справах задіяний або згадується контрагент. Цей реєстр працює лише з юридичними особами, закриваючи всю наявну інформацію про фізичних осіб. Мінус роботи реєстру такий самий, як і в ЄДРПОУ: повільно оновлюється база.


Опендатабот. А це вже ресурс для більш активних користувачів мобільних додатків. Встановлюєте собі на телефон мессенджер, а при його наявності просто підключаєтесь до боту, який майже миттєво буде видавати вам інформацію по запиту. Інформація буде надходити лише з офіційних джерел: Мін'юст, судова адміністрація, МВС, АМКУ, Національна асоціація адвокатів, ГФС, Міграційна служба. Швидко, зручно і дуже сучасно. Спробуйте!


Онлайн сервіс YouControl. Інформаційно-пошуковий сервіс YouControl бере аналітичну інформацію більш, ніж з 50 державних реєстрів. Це величезний обсяг інформації, який ви не знайдете на жодному іншому ресурсі. Ви можете дізнатися безліч корисної інформації:

 • фінансовий стан компанії;
 • всі зміни, що відбувалися протягом всієї діяльності;
 • отримані раніше ліцензії;
 • судові рішення, щодо компанії;
 • інформація від податкової служби; особливо важливо - наявність і величина податкового боргу.

Ви можете перевірити все, особливо здійснити експрес аналіз боржника, недобросовісного контрагента чи виявити фірми-одноденки.

Це основні онлайн-ресурси, якими користуються найчастіше. Але також досить популярною перевіркою є банальний моніторинг Інтернету. Адже на його просторах можна знайти різні відгуки, інформацію на форумах, обговорення. Тож не полінуйтесь і дізнайтеся, що кажуть про вашого потенційного партнера звичайні люди в Інтернеті. Можливо, ця інформація стане вам в нагоді.

Яка інформація є закритою?

⦁ По-перше, не підлягає розголошенню інформація про фізичних осіб. Ви можете дізнатися дані лише про компанії.

⦁ По-друге, інформація, що містить комерційну та державну таємницю.

Які існують способи придбання інформації: платні, безоплатні.
Описані вище ресурси надають як безкоштовну інформацію, так і додаткові платні послуги.

Наприклад:

 • YouControl пропонує своїм користувачам безоплатний тариф, але його функціонал буде мінімальним. Якщо ви хочете отримати додаткові можливості, вам запропонують тариф від 680 грн на добу, якщо потрібно перевірити багато контрагентів за раз. Також можна придбати підписку на місяць чи рік.
 • Опендатабот пропонує тариф від 249 грн на місяць. Остаточний розмір тарифу залежить від кількості компаній, які ви хочете перевірити. Якщо 1-2, то це взагалі можна зробити безкоштовно.
 • Реєстр ЄДРПОУ надає інформацію безкоштовно, але за електронну виписку чи збереження інформації прийдеться заплатити 70 грн. також платною є послуга, якщо ви забажаєте сформувати стан реєстру на певну дату.

Перевіряйте і будьте проінформованими!